14. května, chvíli po deváté hodině, se skupinka dětí v doprovodu svých rodičů a členů potápěčského klubu KRAKEN z Litoměřic a pod záštitou společnosti Hennlich pustila do úklidu břehů pískovny v Píšťanech. Děti dostali rukavice a pytle na odpadky a po rozdělení do tří družstev se všichni vydali uklidit veškerý nepořádek, který se zde za poslední rok od předchozího ročníku akce nastřádal. Již po sedmé se tak děti účastnili EKOAKCE, na které se kromě úklidu odpadků mohli i pobavit a zahrát si spolu hry o něco sladkého.

Avšak na březích labských vod to nekončí, spíše začíná. Skupina potápěčů, které se přijela se svými dětmi anebo bez nich podívat po vodu svou šanci ihned zužitkovala a vytahovala z vody až překvapivé množství odpadu. Mezi běžnými lahvemi a odhozenými obaly od jídla se tak nacházeli i zahozené pneumatiky, které někdo ve snaze zbavit se jich odhodil do vody, či kusy oděvů.

Po dobrém obědě se pak vyhlašovali nejlepší sběrači jak z řad dětí i dospělých a na každého, kdo se ten den přišel podívat, a zúčastnit se čekala odměna. Pro ty nejmenší bonbóny a lízátka a pro starší a ostřílenější potápěče i něco na zahřátí.