Ekoakce pořádaná klubem potápěčů Kraken z Litoměřic proběhla v sobotu 19. května. Na akci se sešlo více jak dvacet dětí i s rodiči a dalším doprovodem, který se akce též zúčastnil.

Na akci přišlo necelých čtyřicet lidí, jak z řad dětí, tak i z řad rodičů a potápěčů. Každý přispěl svým dílem. Děti se svými rodiči vytvořili skupinky a ubírali se podél břehů a přilehlých cestách píšťanského jezera, aby sesbírali odpad, který zde lidé zanechali, a zatraktivnili tak lokalitu. Po návratu na základnu potápěčů se i ti nejmenší mohli zúčastnit soutěží a her, jejiž hlavním cílem bylo především děti pobavit. Součástí her byla také soutěž o logo vodníka, kterou vyhlásil Svaz potápěčů České republiky.

Nečistilo se ovšem jen na suchu. Potápěči, kteří se zde sešli také v hojném počtu si oblékly neoprény a ponořili se pod hladinu jezera, aby vysbírali nepořádek pohozený do vody. Celkově tak přispěli k zlepšení podmínek pro turisty, rybáře, i pro sebe.

Ekoakce tak sklidila úspěch, na němž se také podílela Ústecká komunitní nadace se společností Hennlich a městem Litoměřice, kteří nám poskytli sponzorské dary. Celá akce se také poprvé konala pod záštitou celorepublikové akce Ekovodník pořádanou Svazem potápěčů České republiky.