V sobotu, 27. října, se na plaveckém bazénu konal již 20. ročník závodů v ploutvovém plavání, které pořádá 1. TPŠ plavecká škola Litoměřice spolu s Klubem potápěčů KRAKEN. Účast na letošním ročníku byla stejně silná jako ročníky minulé. Dorazilo celkem 118 závodníků z 8 klubů v Čechách (Litoměce, Most, Česká Lípa, 2 kluby z Prahy, Pardubice a Tábor). Tento závod není součástí České ligy mládeže v ploutvovém plavání, děti zde startují pro aktualizaci nebo zlepšení svých časů, na základě kterých pak právě v lize nastupují. Závodníci jsou rozděleni do několika kategorií dle věku a pohlaví. Věkové rozpětí bylo od 4 do 15 let. Dnes proběhlo celkem 20 závodů s celkovým počtem 76 rozplaveb. Celá akce se uzavírá soutěží štafet za jednotlivé kluby.

Již několik let je součástí Litoměřické ploutve vložený závod na 25 metrů malých dětí s destičkou, kdy je cílem představení našich nejmenších plavců a stimulace pro pokračování v závodním ploutvovém plavání. Novinkou letošního jubilejního ročníku byl také vložený závod ve freedivingu, neboli volném potápění. Chtěli jsme ukázat rozmanitost sportovní činnosti našeho klubu a představit tým našich dorostenců, který se tomuto sportu intenzivně věnuje.

Závody proběhly bez jakýchkoli problémů, za každou kategorii v jednotlivých disciplínách byli vyhlášeni 3 nejlepší závodníci, kteří obdrželi medaile a diplomy.