Letošní Dětský den na litoměřickém koupališti se opravdu vydařil. Zvláště počasí nám potápěčům přálo. Zájemců, kteří si chtěli vyzkoušet potápění s přístrojem, bylo víc než dost. A přesvědčit je v tomto horkém dni, aby se s námi ponořili do (jako vždy) studené vody v bazénu, nedalo žádnou práci.

Podpůrný tým, který na břehu „potápěče na zkoušku“ k ponorům připravoval, měl plné ruce práce. Během tří hodin potápění se s našimi čtyřmi trenéry pod vodu podívalo 52 dětí ve věku od 5 do 15 let, a i několik odvážných tatínků a maminek. Někteří si vyzkoušeli jen u hladiny dýchání z automatiky a udělali pár temp. Další si v hloubce dvou metrů obeplavali celý bazén a přeručkovali ho napříč po vodícím laně. Ti nejzdatnější se zanořili až na dno do hloubky čtyř metrů, kde svůj výkon potvrdili podpisem na připravenou desku.

Ale ať už si na zkoušku ponořili jen hlavu pod vodu a párkrát se nadechli z automatiky, nebo si sáhli až na dno bazénu, všichni měli dobrý pocit z toho, že to zkusili a pod se vodu podívali. A my všichni, co jsme jim to umožnili, máme radost s nimi.